apr 19, 2017

Marketing handler om det, I gør

FinansWatch og Wilke hyldede for anden gang de danske finansielle virksomheder, der er frontrunners inden for digital udvikling.  Prisvinderne blev fundet ved en grundig analyse af udviklingen hos de 25 største banker, de 10 største forsikringsselskaber og de 14 største pensionsselskaber i Danmark.

Konferencen og prisuddelingen fandt sted i Folketeatret i København.

Vores CEO Petter Pablo var taler og talte om Brand Substans i forhold til markedsføring og branding – og præsenterede tal og data fra den Brand Substans-analyse, Zupa og Wilke har produceret i samarbejde.

Læs mere her (gemt bag login):
http://finanswatch.dk/secure/Finansnyt/article9487019.ece

“Marketing handler i dag først og fremmest om det, I gør. Vi kan ikke narre nogen. At åbne op for en kundevalidering betyder, at I faktisk skal ud og syreteste jeres ting hele tiden. Det er jo det, som skaber nogle ret interessante produkter og noget interessant markedsføring,” …”Det, som vi synes er sjovt, og det, som vi synes fungerer, er, når kundeoplevelsen kommer ind og bliver en større del af jeres produkt,”
Petter Pablo Sommerfelt-Venegas

Læs mere om Den Digitale Finanspris på
digitalfinanspris.dk/